آمار بهبود ضریب تبدیل در جوجه های گوشتی
header
تبلیغات

 

$$$ فروش انواع پسته رفسنجان $$$

$$$ تبلیغات در سایت نوین طیور$$$

$$$ طراحی نقشه هوادهی مرغداری $$$


نماد اعتماد الکترونیک

logo-samandehi

سبد خرید
کانال نوین طیور

کانال نوین طیور

مقاله
جستجوی گوگل
Google


در كل اينترنت
در اين سايت

جستجو
رهگیری سفارش
شناسه سفارش :

بازدید کننده
شروع شمارش: 1391-12-24
کل بازدید ها: 7882290
بازدید کننده: 7422599
بازدید های امروز: 507
بازدید های دیروز: 5109
بهبود ضریب تبدیل در جوجه های گوشتی

بهبود ضریب تبدیل در جوجه های گوشتی

بیشتر پرورش دهندگان جوجه گوشتی روشی برای افزایش راندمان جوجه گوشتی دارند. معمولا این روش ها در هزینه تولید موثر هستند. چون بخش اصلی هزینه تولید، خوراک می باشد؛ تبدیل خوراک گله می تواند اهمیت اقتصادی قابل توجهی برای پرورش دهنده داشته باشد.

 
این مقاله اطلاعاتی در اربطه با ضریب تبدیل خوراک فراهم می کند. برخی از فاکتورهای بسیار مهم موثر بر ضریب تبدیل خوراک توضیح داده می شود و در رابطه با بهبود ضریب تبدیل خوراک در یک گله بحث خواهد شد.
ضریب تبدیل خوراک
ضریب تبدیل خوراک مقیاسی برای تعیین بهره وری حیوان می باشد و بصورت نسبت خوراک مصرفی به وزن حاصله تعریف می شود. برای مثال، اگر 8 پوند خوراک برای تولید جوجه گوشتی 4 پوندی استفاده شود، ضریب تبدیل خوراک برابر با 2 می باشد (8 تقسیم بر 4). ضریب تبدیل کمتر نشان دهنده راندمان بیشتر حیوان می باشد.
جوجه های گوشتی بطور بسیار موثری خوراک را به گوشت تبدیل می کنند و ضریب تبدیل 9/1 – 8/1 ممکن می باشد. جوجه های گوشتی مدرن جهت کسب وزن به میزان بسیار سریعی اصلاح نژاد شده اند و از مواد مغذی بطور موثری استفاده می کنند. اگر جوجه های گوشتی امروزه بطور مناسب مدیریت شوند، بطور موثر و اقتصادی عمل خواهند نمود. فاکتورهایی وجود دارد که بر ضریب تبدیل خوراک موثر می باشند و روش های مدیریتی می توانند آنها را مطلوب سازند.
فاکتورهای اصلی موثر بر ضریب تبدیل خوراک
دما: مهمترین فاکتور موثر بر ضریب تبدیل خوراک دمای محیط پرورشی می باشد. پرندگان خونگرم هستند یعنی دمای بدن نسبتا ثابتی را علیرغم دمای محیط حفظ می نمایند.
در محیط سرد، جوجه های گوشتی خوراک بیشتری خواهند خورد اما مقدار زیادی از کالری بدست آمده از خوراک را برای حفظ دمای طبیعی بدن مصرف می کنند. این انرژی برای گرم کردن بدن استفاده می شود و به گوشت تبدیل نمی شود. دماهای مطلوب اجازه می دهد جوجه های گوشتی مواد مغذی را بیش از تنظیم دما جهت رشد استفاده کنند. دماهای محیطی ایده آل برای افزایش تبدیل خوراک در آمده است.
 
در دماهای محیطی بالا جوجه های گوشتی خوراک کمتری را مصرف می کنند و این خوراک را با راندمان کمتری تبدیل می کنند. مکانیسم های خنک کننده بیولوژیکی که پرندگان در طی هوای گرم استفاده می کنند همانند مکانیسم های گرم کننده در طی هوای سرد به انرژی نیاز دارند. علاوه بر این، هنگامی که پرندگان خوراک مصرف می کنند، به دلیل فرآیند متابولیکی که در هنگام هضم صورت می گیرد، دمای بدن آنها بالا می رود. به این دلیل، جوجه های گوشتی در گرم ترین بخش روز (صبح تا بعد از ظهر) در روزهای بسیار گرم نباید تغذیه شوند. تغذیه به هنگام صبح زود و عصر (زمانیکه خنک تر است) به بهبود ضریب تبدیل خوراک و حداقل نمودن تلفات کمک خواهد نمود.
تهویه: تهویه و دما بهم وابسته می باشند. در بیشتر مواقع، افزایش تهویه سبب دمای کمتر سالن می شود. تهویه گاهی جهت تامین دمای ایده آل سالن به برودر نیاز دارد.
متاسفانه، پرورش دهندگان اغلب در هوای سرد به دلیل کاهش هزینه سوخت، کمتر تهویه می کنند. این اشتباه است. هوای تمیز تازه برای جوجه های گوشتی در حال رشد به اندازه خوراک و آب تازه مهم می باشد. آمونیاک و دیگر گازهای سمی در ماه های سرد سال در سالن های کمتر تهویه شده انباشته می شوند. مطالعات نشان دادند که تبدیل خوراک می تواند در اثر سطوح ppm 25 آمونیاک بطور منفی تحت تاثیر قرار گیرد (این سطح آمونیاک توسط بینی انسان قابل تشخیص می باشد). کارشناسان اکیدا توصیه می کنند که پرورش دهندگان جوجه گوشتی، به منظور حذف آمونیاک در زمستان تهویه را انجام دهند. احتیاجات تهویه بسته به عایق بندی سالن، رطوبت،  شرایط بستر و غیره، متغیر خواهد بود. احتمالا در هفته اول، مقدار حداقل 10/0 فوت مکعب هوا در هر دقیقه برای هر جوجه کافی است، اما باید همزمان با رشد پرندگان این مقدار افزایش یابد. در هر زمانی که آمونیاک را احساس کردید، فورا میزان تهویه را افزایش دهید.
کیفیت خوراک: جیره ای که جوجه مصرف می کند بطور عمده بر ضریب تبدیل خوراک اثر می گذارد. شما کنترل اندکی بر روی سطح انرژی، پروتئین یا کیفیت اولیه خوراک دارید (چون این موارد توسط کارشناس تغذیه کنترل می شود). با این وجود، شما باید کیفیت خوراک را وقتی که در اختیار شما قرار می گیرد، حفظ کرده و آن را در برابر اکسیداسیون، کپک و آلودگی حفاظت نمایید. در پایان هر دوره مخازن خوراک را شسته و ضدعفونی نمایید. هرگز خوراک را در پایان دوره در مخزن یا سیستم تغذیه ای باقی نگذارید. روزانه از سیستم تغذیه بازدید کنید تا مطمئن شوید که بخوبی کار می کند. به دقت نواحی را که ممکن است خوراک در آن قرار گرفته و فاسد شود بررسی کنید. سطوح خوراک در دانخوری ها بالا باشد تا جوجه ها به آن دسترسی داشته باشند؛ با این وجود، همزمان با رشد جوجه ها، جهت جلوگیری از بیرون ریختن دان از دانخوری توسط پرندگان، سطح خوراک را در دانخوری کاهش دهید. همچنین، همزمان با رشد جوجه ها، دانخوری ها را بالا ببرید تا لبه دانخوری همراستا با پشت پرنده قرار گیرد.
کیفیت آب: آب تازه و تمیز برای تبدیل خوراک مهم می باشد. عملکرد جوجه گوشتی در فارم هایی که آب آلوده دارند، تقریبا همیشه زیر میانگین است. هنگامیکه شما آلودگی آب را از میان ببرید، عملکرد معمولا بهبود می یابد. برخی از کارشناسان باور دارند که سیستم های آبخوری بسته، ضریب تبدیل خوراک را بهبود می دهند.
یکی از دلایل این بهبود، کیفیت آب می باشد. آب در آبخوری های سطلی و آویز در معرض گرد و غبار، مواد بستر، خوراک و مدفوع قرار می گیرد. به همین دلیل، آب در این سیستم های باز معمولا حاوی مقادیر زیادی باکتری است. سطوح بالای باکتری می تواند سبب جذب ضعیف، اسهال و بیماری شود. آب در سیستم های بسته در مقابل آلودگی ها حفظ می شود.
گرچه تلاش زیادی لازم است، اما آب می تواند در آبخوری های باز تمیز و بهداشتی نگهداری شود. ریختن آب کهنه به روی بستر کافی نیست. آبخوری ها باید بطور روزانه شسته و ضدعفونی شود. سیستم های بسته آبخوری، اعمال روزمره مربوط به تمیز کردن آبخوری ها را کاملا حذف نمی کنند. علیرغم نوع آبخوری که استفاده می کنید، سیستم آبرسانی را پیش از ورود جوجه ها کاملا فلاشینگ نموده تا جوجه ها از ابتدا به آب تازه دسترسی داشته باشند.
آب مهمترین ماده مغذی برای هر موجودی می باشد. تلاش شما جهت فراهم نمودن آب تمیز برای جوجه های گوشتی سبب تبدیل خوراک بهتر خواهد شد.
حذف: خوراک توسط پرندگان بیمار و ناتوان هدر می شود. پرندگانی که شانس رسیدن به وزن کشتار را ندارند، باید تا حدامکان زودتر حذف شوند. این عمل تبدیل خوراک را بهبود خواهد داد. از نظر بیماری و سلامتی نیز حذف معقول است.
بیماری و درمان: سلامتی عمومی گله بر تبدیل خوراک اثر می گذارد. نظارت دقیق بر علایم اولیه بیماری داشته باشید و پرندگان بیمار را بطور مناسب و سریع درمان کنید. واکسن و دارو را به دقت استفاده کنید چون واکنش های ایجاد شده از طریق استفاده نامناسب می تواند بطور منفی بر افزایش وزن و تبدیل خوراک تاثیر گذارد.
هنگامیکه جوجه های گوشتی مبتلا به کرمهای انگلی می باشند، استفاده از ضد کرمها ضروری می باشد. با این حال، این داروها بطور منفی بر تبدیل خوراک اثر می گذارند. برخی پرورش دهندگان می آموزند چگونه و چه هنگامی پرندگان خود را جهت ابتلا به کرمها معاینه کرده و تنها زمانی که گله ها مشکل پیدا می کنند، آنها را درمان می کنند. استفاده از این داروها به هنگام عدم ابتلا به کرم، غیر ضروری بوده و سبب اثر مضر بر رشد و تبدیل خوراک می شود.
مدیریت خوب: دما، تهویه و رعایت اصول بهداشتی، و نیز شرایط بستر، کنترل جوندگان و سوسک؛ بر تبدیل خوراک اثرگذار می باشد.
اگر شما مدیریت خوبی داشته باشید، ضریب تبدیل خوبی بدست می آورید.

 
سایر فاکتورهای موثر در بهبود تبدیل خوراک


تغذیه زمان بندی شده: تحقیقات نشان می دهد که تغذیه زمان بندی شده یا وعده ای می تواند تبدیل خوراک را بهبود دهد. با چنین برنامه های تغذیه ای، جوجه های گوشتی 4 تا 6 بار در روز تغذیه می شوند. زمانیکه خوراک تمام شود، جوجه ها برای مدت کوتاهی (کمتر از یک ساعت) به غذا دسترسی ندارند. دوره کوتاه عدم دسترسی به خوراک ظاهرا برای تحریک تغذیه در وعده بعدی می باشد. معمولا پرندگان در این دوره کوتاه آرام می باشند که تبدیل خوراک را بالا می برد.

گرچه اصل تغذیه زمان بندی شده صحیح است، به نظارت دقیق و مدیریت مناسب نیاز دارد. اگر مدت زمان عدم دسترسی به خوراک طولانی شود، مزایای آن هدر شده و عملکرد حقیقتا کاهش می یابد. در این سیستم تغذیه، برای اینکه تمام یا بیشتر پرندگان همزمان تغذیه نمایند، دانخوری های بیشتری مورد نیاز است. از تغذیه زمان بندی شده در آخرین هفته رشد استفاده نکنید چون سبب پر شدن دستگاه گوارش و ایجاد مشکلاتی در زمان کشتار می شود.
نور: سطوح نور در سالن جوجه های گوشتی می تواند بر تبدیل خوراک اثر گذارد. روشنایی زیاد (1 تا 2 فوت کندل) فعالیت جوجه را تحریک نموده و آنها را در یافتن آب و خوراک کمک می کند. پس از 10 تا 14 روز، سطوح نور می تواند تا سطح تقریبا 5/0 فوت کندل در تاریک ترین نواحی سالن، به تدریج کاهش یابد. سطوح پایین نور سبب آرام بودن پرندگان شده و فعالیت آنها را کاهش داده و در نتیجه سبب افزایش وزن بهتری می شود.
در سالن های کنترل شده، تغذیه زمان بندی شده با استفاده از سیستم نوری می تواند تبدیل خوراک را بالا ببرد. یک برنامه نوری با یک ساعت روشنایی و دو ساعت تاریکی در تمام روز می تواند تبدیل خوراک را بهبود دهد.
محیط: پرندگان به مدیریت خوب، بطور مطلوب پاسخ می دهند. پرندگانی که در محیط آرام و بدون استرس پرورش می یابند نسبت به پرندگانی که در محیط پر استرس پرورش می یابند، تولید بهتری دارند. استرس بیش از اندازه سبب می شود پرندگان انرژی صرف کنند و در نتیجه رشد و تبدیل خوراک زیان می بیند. کار در سالن و در اطراف سالن جوجه گوشتی تا حد امکان باید با آرامش و در سکوت صورت پذیرد. به هنگام راه رفتن در سالن، مضطرب نمودن پرندگان تا حد امکان کمتر صورت گیرد. فعالیت غیر ضروری پرنده انرژی که می تواند صرف افزایش وزن شود را تلف می کند.
خلاصه
ضریب تبدیل خوراک گله بطور اقتصادی برای تولیدکنندگان جوجه گوشتی مهم می باشد. برخی از فاکتورهای موثر بر ضریب تبدیل خوراک عبارتند از: دما، تهویه، کیفیت خوراک و آب. پرورش دهندگان جوجه گوشتی که گله هایشان را به منظور بهینه نمودن این فاکتورها جهت تبدیل خوراک بهتر مدیریت می کنند، در انتهای پرورش از پاداش تلاش های خود برخوردار می شوند.

محصولات مرتبط :

بسته آموزش پرورش مرغ گوشتی

سی دی آموزش پرورش مرغ گوشتی

بسته آموزش پرورش مرغ تخمگذار

طراحی نقشه سالن مرغداری

طراحی سوله مرغداری

مقالات مرتبط :

طراحی حرفه ای سیستم هوای مرغداری

طریقه پاکسازی و شستشوی مرغ داری ها

ضد عفونی لوله های آلوده در مرغداریها

نکاتی در مورد بیماری نیوکاسل

بیماری های استخوانی در طیور

مشخصات دارویی برخی از رایج ترین داروهای طیور

داروهای موثر در درمان بیماریهای باکتریایی طیور

بررسي اثرات حذف مكمل هاي معدني و ويتاميني از جيره رشد و پاياني طيور گوشتي

عوامل موثر و روشهای بهبود ضریب تبدیل غذایی در طیور گوشتی

مدیریت پرورش مرغ گوشتی

استعمال اسیدبوتیریک و کاهش مصرف خوراک مرغ های گوشتی

تاثیر محدودیت غذایی در سنین اولیه و برنامه نوری (متناوب شبانه) بر عملکرد جوجه های گوشتی

نکاتی درباره تهویه طیور

کاهش ریسک بیماریهای قابل انتقال از طریق هوا با استفاده از تهویه فشار مثبت

تأثیر مدیریت جوجه کشی و فارم مرغ مادر بر روی عملکرد مرغ گوشتی

پکیج آموزش پرورش مرغ گوشتی

ساخت مکملهای ویتامینه

پرورش جوجه گوشتی

نحوه آغاز یک پروژه مرغداری

پرورش جوجه گوشتی بدون استفاده از آنتی بیوتیک

حفظ دستگاه گوارش در طیور

نکات ضروری در انجام واکسیناسیون طیور

انواع آبخوری در سالن های پرورش طیور

انتخاب هواکش برای سیستم تهویه تونلی

دستور العمل نحوه برخورد با گله های مشکوک و آلوده به آنفلوانزای فوق حاد طیور

تلفات در مرغداری و سالن های پرورش طیور باید چند درصد باشد؟

بررسی اثرغلظت آمونیاک و گردوغباربرعملکردجوجه های گوشتی

اصلاح نژاد طیور مقاوم به استرس گرمایی

 
منبع : itp
کلمات مرتبط
به novintiur.ir امتیاز دهید :
با تشکر از حمایت شما