آمار حلزون زیتونی
header
تبلیغات

$$$ تخفیف ویژه بسه آموزش بورس $$$

$$$ مقالات کرونا و اخبار کرونا $$$

$$$ تبلیغات در سایت نوین طیور$$$

$$$ طراحی نقشه هوادهی مرغداری $$$

 

 

نماد اعتماد الکترونیک

logo-samandehi

پیج رنک
سبد خرید
کانال نوین طیور

کانال نوین طیور

مقاله
جستجوی گوگل
Google


در كل اينترنت
در اين سايت

جستجو
رهگیری سفارش
شناسه سفارش :

بازدید کننده
شروع شمارش: 1391-12-24
کل بازدید ها: 9220673
بازدید کننده: 8709238
بازدید های امروز: 1065
بازدید های دیروز: 6547
برچسب ها
حلزون زیتونی

حلزون زیتونی (Olive Nerite Snail)

 

حلزون زیتونی از جمله موجوداتی است که برای تمیز کردن آکواریوم های آب شیرین مورد استفاده قرار می گیرد. لاک این حلزون به رنگ قهوه ای- سبز است. حلزون زیتونی بومی خلیج مکزیک و جزایر دریای کارائیب است. در حقیقت این حلزون موجودی لب شور است و به طور طبیعی در آب های نیمه شور زندگی می کند. این امر موجب می شود که حلزون زیتونی در آکواریوم های آب شیرین تخمریزی ننماید. حلزون زیتونی مانند سایر حلزون ها، شیشه و سطوح آکواریوم را از جلبک ها پاک می گرداند.

در صورتی که غذای کافی برای حلزون در آکواریوم وجود داشته باشد، حلزون علاقه ای به خوردن گیاهان نشان نمی دهد. اما در غیر این صورت به گیاهان صدمه وارد کرده و به آفتی درون آکواریوم تبدیل می گردد. برای جلوگیری از این امر باید نور مناسب و نسبتا” زیادی برای آکواریوم مهیا باشد تا خزه ها به سرعت رشد کنند. روش دیگری برای جلوگیری از این امر استفاده از قرص های گیاهی است. دمای ۱۸ تا ۲۹ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۶٫۵ تا ۸٫۰ برای حلزون زیتونی مناسب است.

. نگهداری حلزون زیتونی با ماهیان گوشتخوار موجب مرگ حلزون خواهد شد. چرا که این ماهیان حلزون را به چشم وعده ی غذایی خود می بینند. نگهداری حلزون با ماهیانی آرام همچون گوپی مناسب است. همان طور که گفته شد حلزون زیتونی در آب شیرین تولید مثل نمی نماید و برای این امر باید آن را به یک آکواریوم نیمه شور منتقل نمود. در صورتی که حلزون در آکواریوم جدید به خوبی تغذیه شود به زودی تخمریزی خواهد نمود.

به novintiur.ir امتیاز دهید :
با تشکر از حمایت شما