آموزش دستشويي کردن سگ
header
تبلیغات

لطفا از سایت حمایت کنید

خرید ویژه بلک فرایدی از سایت دی جی کالا

$$$ تبلیغات در سایت نوین طیور$$$

$$$ طراحی نقشه هوادهی مرغداری $$$

اعضا

نام کاربری:
کلمه عبور:
سبد خرید
کانال نوین طیور

کانال نوین طیور

مقاله
تبلیغات

جستجوی گوگل
Google

در كل اينترنت
در اين سايت

جستجو
رهگیری سفارش
شناسه سفارش :

بازدید کننده
شروع شمارش: 1391-12-24
کل بازدید ها: 32287595
بازدید کننده: 30939121
بازدید های امروز: 6008
بازدید های دیروز: 18866
برچسب ها
آموزش دستشويي کردن سگ

آموزش دستشويي کردن سگ

اگر میخواهید از همین لحظه اول به سگ ادرار کردن در منطقه مخصوص هم بیاموزید:

سر تا سر محوطه را روزنامه پهن کنید و مواظب باشید که روزنامه ها کاملا صاف باشد زیرا اگر فقط کمی از این روزنامه ها برگشته باشد تمامی روزنامه ها را تکه تکه می کند و شاید مقداری از آن را هم ببلعد حال تکه هایی از روزنامه را که حدود 5 سانتی متر باشد را آغشته به ادرار او کرده و در قسمتی از محوطه اش قرار دهید من به شخصه هیچ اعتقادی به قطره هایی برای این منظور بکار برده میشود ندارم و بارها و بارها بی اثر بودن آن بر من ثابت شده است به طور مثال دیدید علامتی چون دور خود و حول یک محور چرخیدن و بو کردن زمین را انجام داد سریعا او را به روی روزنامه قرار دهید و مطمئن شوید که او کارش را انجام داده حال ممکن است او باز هم در محلهای غیر مجاز ادرار کند درست در حین ادرار یا مدفوع کردن نه در زمانیکه کارش را انجام داد و رفت او را سریعا به محل مورد نظر ببرید و آن محل را بعد از ضد عفونی کردن مقداری سرکه بپاشید اگر او جائیکه مد نظر شما نیست ادرار یا مدفوع کرد فقط در هنگام دفع او را با صدای بلند از این کارش منع کرده و به محل مورد نظر ببرید هرگز بعد از کارش او را دعوا نکنید چون او نمی فهمد برای چه او را تنبیه می کنید و یا اگر او فرار کرد به دنبالش ندوید و او را دنبال نکنید چون گمان می کند با او بازی می کنید من به دفعات شنیده ام که می گویند اگر سگ جایی را کثیف کرد دماغ سگ را نزدیک فضولاتش ببرید و او را دعوا کنید بگویم این احمقانه ترین کاریست که یک صاحب سگ می تواند انجام دهد چون سگ گمان می کند شما به او می گویید این را بخور حال شما فکر کنید چه احساس به صاحبش خواهد داشت و چه فکری در مورد او می کند
دیگر عمل اشتباهی که صورت می گیرد تنبیه با روزنامه است که این عمل هم از آن دسته رفتارهای عجیب خواهد بود چون پس از چند بار تکرار این عمل سگ را ترسو بار خواهیم آورد در ضمن این که هر لحظه امکان دارد سگ از این حرکت صاحب خود خسته و عصبانی شود و او را گاز بگیرد من بجای تمام این حرکات فقط پیشنهاد میکنم به سگتان کلمه نه یا چیزی شبیه به این که او را از این حرکت منع کند بیاموزید به این صورت که هر کاری را که شما دوست ندارید فقط با گفتن نه و بعد از آن بردن نام او به زبان بیاورد مطمئن باشید بعد از مدتی سگ شما با این کلمه اخت خواهد شد پیشنهاد میکنم در طی یک ماه اول که سگ زیاد آموزش دستشویی را نیاموخته از محوطه اش بیرون نیاورید و در بازی با او هم افراط نکنید چون به قول عوام زیادی از حد دستی میشود و ممکن است برای جای ماندن در محوطه اش مقداری بی قراری کند حال باز می گردیم به آموزش دفع اصولا برای دفع ادرار و مدفوع چند زمان مشخص وجود دارد
1- 5 تا 10 دقیقه بعد از غذا خوردن
2- صبح ها هنگام از خواب بیدار شدن حیوان
3- در زمانیکه حیوان هیجان زده میشود در این سه زمان حیوان حرکات مخصوص خود را که قبلا ذکر شد را به نمایش خواهد گذاشت باز هم باید این نکته را ذکر کند که حتی باهوشترین و مودب ترین سگها هم حتی در 5 و یا 10 سالگی هم امکان اشتباه و ادرار کردن در جای نادرست را دارند و در این زمان هم فقط باید او را تصحیح کرد
باز هم چند نکته دیگر هر گاه سگ شما جایی که قرار نیست کثیف کرد همان موقع و فقط همان موقع او را به جای صحیح ببرید ولی اگر او را بعد از اینکه کارش را انجام داد به محل مورد نظر شما ببرید یا حتی او را تنبیه هم بکنید هیچ اثری نخواهد داشت فقط در حین انجام عمل اشتباه سگتان او را تنبیه و تصحیح کنید در غیر اینصورت فقط جایی که سگ کثیف کرده را با مواد شوینده پاک کنید و بعد خشک شدن محل مقداری سرکه به محل بپاشید برای روز سوم یا چهارم شما می توانید مقداری از روزنامه ها را کم کنید و مراقب باشید که او فقط در روی روزنامه کارش را انجام دهد و اگر اشتباها جایی دیگر را انجام داد او را تصحیح کنید حال میرسیم به نوبت شب در این زمان میتوانید دو راه را پیش حیوان در محوطه اش آزاد بگذارید و امیدوار باشید که خود او در نقاط ممنوعه ادرار نکند و اگر صبح ملاحظه کردید که اشتباهی از او سر زده فقط ناحیه را تمیز کنید دوم همانطور که میدانید سگ ها از مادرشان آموخته اند که جای خواب شان را هرگز کثیف نکنند اگر آنها را بگونه ای که فقط در قسمت کوچکی که اختصاص به خوابشان دارد بسته نگه داریم زمانیکه او احساس دفع داشته باشد خیلی سر و صدا خواهد کرد در این زمان او را آزاد کرده در روی روزنامه قرارش میدهید تا کارش را انجام دهد و دوباره او را در جایش قرار میدهید شاید شما ممکن باشد این کار را سه تا چهار بار انجام دهید ولی مطمئن باشید این روش معجزه خواهد کرد
نوبت صبح روزهای بعد حال شما می توانید باز هم روزنامه ها را کم کنید اما همچنان مراقب باشید اشتباها در روی قسمتهای بدون روزنامه کارش را انجام ندهد آنقدر روزنامه ها را کم کنید که فقط 1 یا دو تکه روزنامه در محوطه سگ باقی بماند برای روز فقط 1 روزنامه بگذارید و سگ فقط باید بر روی همان روزنامه کارش را انجام دهد در این زمان او کم کم به دنیای متمدن ما پا میگذارد حال میتوانید یکی از قسمتهای محوطه محصور حیوان را بردارید ولی به او یاد بدهید که فقط در خانه اش بماند بدین صورت که زمانیکه او خواست بدون اجازه شما از محوطه اش خارج شود با صدای بلند نامش را صدا زده او را به سمت خانه اش راهنمایی کنید و بگویید مثلا ناتا سر جات و او را با دست به خانه اش راهنمایی کنید این کار را چندین بار تکرار کنید حال نوبت آن رسیده که روزنامه را کم کم و خیلی آرام از خانه اش دور کنید و به جایی که در نظر گرفته اید منتقل کنید در این کار هم اصلا عجله نکنید و به سرعت محل روزنامه را جابجا نکنید تا سگ روزنامه را گم نکند مثلا در طول 4 یا 5 روز میتوانید روزنامه را به دستشویی منتقل کنید باز هم یادآور میشوم در این زمانها هم امکان اشتباه از جانب سگ میباشد و شما هم فقط او را تصحیح کنید در زمانیکه قدری بزرگتر شد شما خواستید دفع را سگتان برون از خانه ببرد در زمانهایی که قبلا هم ذکر شد او را به بیرون از خانه ببرید
( بعد از غذا ؟ صبحها؟ شب زمان خواب) اگر 10 دقیقه دوبار او را به بیرون ببرید در این زمان او متوجه میشود که برای عمل دفع به بیرون از خانه برده شده نه کار دیگری در آخر این قسمت نکته ای مهم را برای شما ذکر خواهم کرد سگ ها شدیدا پایبند قوانین طبقاتی میباشند و فقط زمانی از قوانین پیروی میکند که او دستور دهنده را بالاتر و رئیس خود بدانند و در ضمن هیچ تبصره ای را در این مورد متوجه نمیشوند و آنرا یک دوگانه گی قلمداد کرده و چنین تصمیم میگیرد چون صاحب من دوگانه برخورد میکند پس من خودم تصمیم میگیرم.

محصولات مرتبط :

مطالب مرتبط :

راهنمای تغذیه مقدماتی سگ

غذاهای ممنوعه سگ

سرگرمی سگ

واکسیناسیون سگ

فروش انواع باکس حمل حیوانات خانگی

فروش انواع مکمل و غذای خشک حیوانات خانگی

فروش انواع لوازم حیوانات خانگی

.: نظر شما در مورد این مطلب:.
نام *:
 ایمیل :