آمار نظافت و شستشو
header
تبلیغات

 

$$$ تبلیغات در سایت نوین طیور$$$

$$$ طراحی نقشه هوادهی مرغداری $$$


نماد اعتماد الکترونیک

logo-samandehi

سبد خرید
کانال نوین طیور

کانال نوین طیور

مقاله
جستجوی گوگل
Google


در كل اينترنت
در اين سايت

جستجو
رهگیری سفارش
شناسه سفارش :

بازدید کننده
شروع شمارش: 1391-12-24
کل بازدید ها: 7183936
بازدید کننده: 6755614
بازدید های امروز: 877
بازدید های دیروز: 2810
نظافت و شستشو

نظافت و شستشو

 آموزش پرورش خوکچه هندی

 مرتبا موهای خوکچه ‌تان را با یک برس نرم شانه کنید. نژادهای مو بلند نیاز به نظافت روزانه برای جلوگیری از گره خوردن موها دارند. شاید لازم باشد شما قسمتی از موهای بلند خوکچه‌تان را برای جلوگیری از کشیده شدن روی زمین و در نتیجه کثیف شدن اصلاح کنید. خوکچه های هندی سهم خودشان را در نظافت خود انجام می‌دهند، اما هر چند وقت  یکبار ممکن است خوکچه‌های هندی کثیف شوند و احتیاج به شستشو پیدا کنند.

این حیوانات را نباید بیشتر از یکبار در ماه حمام داد، چرا که شستشوی بیش از حد چربی پوست آنهارا از بین می‌برد و مشکل ایجاد می‌کند. همچنین باید مراقب باشید که پس از شستشو خوب خشک شود تا دچار سرماخوردگی نشود.

 از شامپوی مخصوص حیوانات کوچک یا شامپو بچه استفاده کنید. خوکچه‌تان را در ظرف شستشو قرار دهید، از آب ولرم استفاده کنید، سر حیوان را خیس نکنید و مراقب باشید شامپو داخل چشمانش نرود. بدن خوکچه‌تان را با آب ولرم خیس کنید مقدار کمی از شامپو را به موهایش خوب بمالید و آبکشی نمائید. حوله را اطرافش بپیچید و اجازه دهید آب موهایش گرفته شود. سپس به آرامی او را خشک نمائید و اگر نمی‌ترسد با درجه ملایم با فاصله سشوار بکشید. وقتی کاملا خشک شد آنرا سر جایش بگذارید.

استفاده از شامپوی خشک مخصوص جوندگان راه دیگری برای نظافت آنهاست،برای تهیه به فروشگاه هانی پت مراجعه فرمایید.

 اگر حیوانتان خودش را می‌خواراند ممکن است نشانه مشکلات پوستی مثل انگلهای خارجی باشد. با دامپزشک خود مشورت کنید. وجود قسمتهای کچل روی صورت یا بدن خوکچه می‌تواند نشانه عفونت قارچی باشد، با دامپزشک مشورت نمائید.

ناخنهای حیوان بالغ را باید به صورت منظم ماهی یکبار کوتاه کرد و گرنه به آرامی شکل منحنی به خود می‌گیرد و ممکن است حتی راه رفتن را برای او دشوار کند. برای این کار می‌توانید از ناخن گیر مخصوص حیوانات کوچک استفاده کنید ولی باید احتیاط کنید که ناخنهایشان را از انتها کوتاه نکنید زیرا که باعث خونریزی می‌شود. اگر چنین تجربه‌ای ندارید بهتر است از دامپزشک کمک بگیرید.

 خوکچه‌های مو بلند بیشتر در معرض انگلهای خارجی هستند بهتر است زودتر بستر آنهارا عوض کنید و به نظافت روزانه آنها دقت نمائید.

مطالب مرتبط :

نگهداری و قفس مناسب

خصوصیات شخصیتی خوکچه

تغذيه خوكچه هندی

 

هات پات

کلمات مرتبط
به novintiur.ir امتیاز دهید :
با تشکر از حمایت شما